Gyilkos elmék 10/1 – Edgar Allan Poe – Túl sok gondolat

„Túl sok gondolat van a fejemben és a végén elvesztem az eszemet.”

Edgar Allan Poe

Született feleségek 4/14 – Otthon

„Minden házasságban így van. A párok összegyűjtenek megannyi csecsebecsét. Tárgyakat, amelyek otthonná varázsolják a házakat. De ha az otthon széthullik, osztozni kell a tárgyakon. Ennek a legméltóságteljesebb módja, ha a felek megtartják mindazt, ami a számukra a legkedvesebb.

A kertvárosban csak úgy virágzik a bolondság. Ismerik azt a típust. A pasast, aki ajtót nyit minden vadidegennek. Az asszonyt, aki nem használja a reteszt. Fel sem merül bennük, hogy azzal, hogy valakit beengednek az otthonukba. Azzal az életükbe engedik be.

A köszöntés, hogy ‘Isten hozott!’ mindig hordoz magában némi kockázatot. Végülis, akit beengedünk az otthonunkba azt, az életünkbe engedjük be. És sose tudhatjuk, az illető miféle rémséges titkokat hozott be. Nem láthatjuk előre jöttének miféle fájdalmas következményei lesznek a szeretteinkre nézve. Nem sejthetjük a pletyka áradatot, amit a jelenlétük megindít. Bizony. Roppant óvatosnak kell lennünk azzal, hogy kit engedünk az életünkbe. Mert akad olyan, aki nem hajlandó távozni.”

Született feleségek

Mahatma Gandhi – jelen

„Nem szeretném előre látni a jövőt. Csupán a jelennel törődök. Isten nem adott hatalmat a következő pillanat felett.”

Mahatma Gandhi

Született feleségek 7/9 – Szülőség

„Vannak bizonyos dolgok, amiket minden szülőnek észben kell tartania. Például, hogy melyik játékot nem lehet kidobni. Melyik zöldséget nem szabad felszolgálni.  Melyik ruhadarabot nem érdemes megvarrni. De van egy dolog, amit egy szülő sem felejthet el, hogy milyen gyorsan megnőnek a gyerekek. … Igen vannak bizonyos dolgok, amikről egy szülő sem feledkezhet meg. Ezek közül egy az ajtó bezárása.”

Született feleségek