Walt Disney a kíváncsiságról

„Nem tekintgetünk sokáig a múltba. Megyünk tovább, előre, új kapukat tárunk ki, új dolgokat teszünk, mert kíváncsiak vagyunk, és a kíváncsiság vezet új utakra minket.”

Walt Disney

Bosszú 2/18 – Álcázás

„Túl gyakran kendőzzük el a valóságot. Álcázzuk magunkat attól való félelmünkben, hogy elveszíthetjük szeretteinket. Vagy hogy tovább folytathassuk a szemfényvesztést azokkal szemben, akiket le akarunk leplezni. A mögé bújunk, ami menedéket nyújt a fájdalom és a szomorúság ellen. Vagy hárítjuk az igazságot, ami túl pusztító ahhoz, hogy elfogadjuk.”

Bosszú

Seneca – félelem a haláltól

„Azért esztelen dolog a haláltól félni, mivel a biztosan bekövetkező dolgokat várni kell, csak a kétes dolgoktól szoktak félni.”

Seneca

Bosszú 3/2 – Bűn

„Úgy tartják, hogy az eredendő bűntől csak a keresztvíz szabadíthat meg. De azokat a bűnöket, amik ezt követik, már nem olyan könnyű lemosni. A vétkezés csak a bűnbánóknak bocsátatik meg. A velejéig romlottakat nem lehet megmenteni.”

Bosszú