„Azok az emberek, akik csak a kalapáccsal tudnak jól bánni, minden problémát egy-egy szögnek látnak.”
Abraham Maslow
„Azok az emberek, akik csak a kalapáccsal tudnak jól bánni, minden problémát egy-egy szögnek látnak.”
Abraham Maslow
„24 óra. 1440 perc. 86400 másodperc. Ennyi idő elég, hogy egy beteg meggyógyuljon vagy életveszélybe kerüljön. 1 nap alatt minden jóra fordulhat. Az egész életünk megváltozhat egy pillanat alatt. Ezért figyelnek oda nagyon az orvosok minden betegükre. Ezért reagálunk minden mozdulatra, minden hangra, minden jelre és jelzésre. Mintha életbevágó lenne, mert néha az is.
…
24 óra. 1440 perc. 86400 másodperc. Csak ennyi kell, hogy megússzuk. Hogy megváltozzunk. Egyetlen nap kihúzhat az önsajnálat mocsarából. És egyetlen nap olyan új esélyt kínálhat, amire nem is számítunk.”
Grace klinika
„Az élethez kell is némi őrültség, máskülönben csupa szürke hétköznap lenne az egész.”
Azt beszélik
„Ami az apában néma, a fiúban szólal meg. Gyakran a fiúban lepleződik le az apa titka.”
Nietzsche
„Van ez a madár. Azt hiszem valami fecskeféle. Minden szeptemberben madarak ezrei hagyják ott esős Seattle-t a mexikói télért. Ezek a madarak nem hülyék. És minden évben nagy tömeg gyűlik össze Seattle-ben, hogy egy sör mellett megnézzék a vándorlásukat. Nagy vándorlásnak nevezik.
…
Nem tudom, hogy a madarak hogy csinálják. Ezer meg ezer mérföldet repülnek és nem tévednek el, nem repülnek bele az ablakokba, nem falják fel őket a macskák. De minden tavasszal visszatérnek. Visszatérnek ahhoz, amit ismernek. Az emberek szerint szép látvány, ahogy elrepülnek. Állítólag kivehető a pillanat, mikor egy titokzatos jelre minden madár egyszerre indul útnak.”
Grace klinika