Gyilkos elmék 7/11 – Dante Alighieri az emlékezésről

„Nincs nagyobb fájdalom, mint a nyomor napjaiban elmúlt szép időkre emlékezni.”

Dante Alighieri

Victor Hugo – bizalom

„Légy hasonló az égen szálló madárhoz…, aki a törékeny gallyon megpihenve átéli az alatta tátongó mélységet, mégis vígan énekel, mert bízik szárnyi erejében.”

Victor Hugo

Grace klinika 4/5 – Kísértés

„A sebészek okkal tanulják meg forgatni a szikét. Szeretjük azt mutatni, hogy kemény hidegfejű tudósok vagyunk. Eljátszani, hogy semmitől sem rettenünk meg. De az igazság az, hogy azért leszünk sebészek, mert a lelkünk mélyén reméljük, hogy legyőzzük azt, ami kísért minket. A gyengeség, a törékenység, a halál.

Nemcsak a sebészekre igaz. Igazából senkit nem ismerek, akit ne kísérteni valami vagy valaki. És valahányszor megpróbáljuk egy szikével kivágni a fájdalmat, vagy elrejteni a szekrény mélyére rendszerint belebukunk. Csak úgy tűnnek el a randa foltok, ha új lapot nyitunk. Vagy eltemetünk egy régi történetet. Hogy végre-végre megnyugodjon.”

Grace klinika

Henry David Thoreau a háláról

„Hálás vagyok mindazért, ami vagyok és amim van. Az én hálaadásom egész évben tart. Meglepő, milyen elégedett tud lenni az ember minden konkrétum nélkül – csupán a létezés érzésétől.”

Henry David Thoreau