„Ha elkerülhetetlen a baj, legyen meg az én életemben, hogy a gyerekeim nyugodtan élhessenek.”
Thomas Paine
„Ha elkerülhetetlen a baj, legyen meg az én életemben, hogy a gyerekeim nyugodtan élhessenek.”
Thomas Paine
„Úgy gondolunk a múltra, mint a híd alatt rég lefolyt vízre. Folyóra, mely elmossa ifjúságunk ballépéseit. Kihunyt szerelmeket. Leküzdhetelen szenvedélyeket. Veszni hagyott lehetőségeket. De előbb vagy utóbb elénk sodor valamit az élet, ami emlékeztet a hibáinkra és a bűnökre, amiket elkövettünk.
…
Múltbéli hibáinknak meg van aza rossz szokásuk, hogy visszasodrodnak az életünkbe és olyankor bizony meg kell fizetnünk értük.
…
A múltat sosem hagyjuk igazán a hátunk mögött. Kísértetek olálkodnak a sötétben, lesben állva, hogy emlékeztessenek döntéseinkre. De ha hátra tekintünk lehet, hogy egy kitárt karú régi barátra lelünk. Vagy egy ellenünk ármánykodú régi ellenségre. Vagy egy felnőtt fiúra, aki szívből megbocsájt. Milyen szomorú, hogy valaki nem hajlandó visszanézni és sosem érti meg, hogy aki a múltat tagadja, az arra van kárhoztatva, hogy ugyanabba a hibába essen újra.”
Született feleségek
„Egy jó barátom mondta, ‘Minden vég egyúttal egy kezdet. Csak ezt akkor még nem tudjuk.’ Szeretném azt hinni, hogy igaza van.”
Derek Morgan
„Ahhoz, hogy az ember szabad legyen, először is embernek kell lennie.”
Antoine de Saint-Exupéry
„Alaposan téved, aki azt hiszi, hogy meg tud lenni önmagában is, hogy nincsen szüksége senkire; de még nagyobbat téved az, aki úgy gondolja, hogy őnélküle nem lehetnek meg a többiek.”
Francois de La Rochefoucauld