Grace klinika 10/5 – Elkötelezettség

„Megmondom mit tanultam az orvosi egyetem első napján. Azt, hogy alaposan gondoljam meg, hogy sebész akarok-e lenni, mert maximális elkötelezettséget kíván. Mindig a maximumot kell nyújtanom, amikor belépek a műtőbe, hiszen az asztalon fekvő páciens sorsa az én kezemben van. Tudni kell, amikor belevágok tudom mit csinálok. Nincs még egy foglalkozás, amelyhez ennyi idő, koncentráció és elkötelezettség szükséges. Kivéve talán az anyaság.

Mi van, ha megoszlik a figyelmünk? Mi van ha nem tudunk mindent beleadni? Akkor már nem is maradt semmink? Lehet, hogy csak más utat kell találnunk. Elmondom, hogy mi az ijesztő. Mi van, ha nem nyújthatunk 100%-ot? Lehet, hogy csak vissza kell mennünk az elejére, és mindent újrakezdenünk.”

Grace klinika

Grace klinika 8/4 – Férfi vs nő

„Határozott különbség van egy férfi és egy nő agya között. A női agy hipokampusza nagyobb, amitől kevésbé felednek, jobb a memóriájuk. A férfi agynak nagyobb a parietális kérge, ez segít a támadások kivédésénél. A férfi agy másképp veszi a kihívásokat, mint a női. A nők a nyelvi kommunikációban erősek. A részletekben. Empátiában. A férfiak nem igazán. Ez nem azt jelenti, hogy nekünk nincsenek érzéseink. Mi is tudunk az érzéseinkről beszélni, csak hát … többnyire inkább nem tesszük.

Légy férfi, folyton ezt hajtogatják. De mit jelent ez egyáltalán? Az erőről van szó. Vagy inkább az áldozatról. Vagy a győzelemről. Talán egyszerűbb ez ennél. Tudnod kell, mikor légy férfi. Néha akkor vagy igazán férfi, ha félreteszed az egodat, beismered a vereséget és egyszerűen kezdesz mindent előlről.”

Grace klinika