Grace klinika 4/4 – Hibák, megbántás, megbocsátás

„Az életben csak egyetlen dolog biztos. Leszámítva a halált és az adózást. Mindegy mennyire próbálkozol. Mindegy mennyire jók a szándékaid. Akkor is hibázni fogsz. És megbántasz másokat. És téged is megbántanak. És ha fel akarsz épülni csak egyetlen dolgot mondhatsz: megbocsátok.

Bocsáss meg és felejts! Ezt mondják. Ez jó tanács, de nem túl gyakorlatias. Ha megbántanak vissza akarunk vágni. Ha valaki igazságtalan mi igazságra törekszünk. Megbocsátás nélkül a régi viták nem ülnek el. A régi sebek nem hegednek. És a legtöbb, amit remélhetünk az az, hogy egy nap szerencsénk lesz és feledni tudunk.”

Grace klinika

Grace klinika 1/8 – Élet és az álmok

„Emlékeznek még a gyermekkori tündérmesékre. Az életről szőtt álomképre, a fehér ruhára és hogy az ifjú herceg eljön és megszöktet minket a lován a kastélyába. Az ágyban fekve esténként csukott szemmel tökéletesen hittünk a megvalósulásában. A Mikulás, a Fogtündér, a Királyfi. Szinte tapintani tudtuk volna őket, de végül felnövünk. Egy nap kinyitjuk a szemünket és a tündérmese szertefoszlik. Annál keresünk vigaszt, akiben megbízunk. De a lényeg az, hogy nehéz végleg elereszteni azt a bizonyos tündérmesét, mert mindenkiben ott lapul legalább egy parányi kis szikrája a hitnek és reménynek, hogyha kinyitjuk a szemünket, akkor minden valóra válik.

A nap végén a hit mókássá válik. Ott bukkan fel, ahol nem számítunk rá. Mintha egy nap rájönnénk, hogy a tündérmese egy kicsit más, mint amiről álmodtunk. A kastély hááát nem is annyira kastély. És a boldogan éltek, míg meg nem haltak  nem is fontos. Csak az, hogy most boldogok. Mert néha egy évezredben egyszer az emberek meglephetnek. És néha napján pár embertől még a lélegzeted is elakad.”

Grace klinika

Született feleségek 8/7 – A helyzet ura

„Bármilyenek is voltak a körülmények Bree mindig megtalálta a módját, hogy ura maradjon a helyzetnek. Féken tartotta a vágyait. Szigorúan vette az öltözködési szabályokat. Ragaszkodott az erkölcshöz. Igen, Bree mindig ura volt a helyzetnek. Úgyhogy mikor a válság kezelése volt a cél, tökéletesen helyén valónak tűnt, hogy ő fogja a kormányt.

Igen, mindannyian igyekszünk úrrá lenni valamin az életünkben. Egy lelkünket háborgató titok maradványait akarjuk elfedni. Az elengedés fájdalmát akarjuk enyhíteni. Vagy gyermekeink hibáit próbáljuk eltüntetni. Pedig néha csak úgy tudjuk gyökeresen megváltoztatni az életünket, ha tökéletesen elengedjük magunkat, kerüljön, amibe kerül.”

Született feleségek