„A jó tanító nem saját tudásának gyümölcseit osztja meg a tanítványaival, hanem megmutatja nekik, hogyan arassák le saját gondolataik gyümölcseit.”
Kahlil Gibran
„A jó tanító nem saját tudásának gyümölcseit osztja meg a tanítványaival, hanem megmutatja nekik, hogyan arassák le saját gondolataik gyümölcseit.”
Kahlil Gibran
„Ne feledd, sose láthatom magam. Nekem mindössze annyi jut, hogy egy tükörképet láthatok.”
Jacques Rigaud
„Ha kénytelenek vagyunk megpróbálni a lehetetlent, a testünkben egy robbanás történik. A hormonjaink működésbe lépnek. Erősebbek leszünk. És gyorsabbak is. A biológia legyőzi a félelmet. És így lesz a lehetetlen lehetséges.
…
Egy nap se gondoljuk, hogy ma felrobban a világunk. Minden megváltozik. Senki nem gondolja, de néha megtörténik. Néha felébredünk. Szembenézünk a félelmeinkkel. Kézenfogjuk őket. És ott állunk, várunk, remélünk, készen bármire.”
Grace klinika
„Vannak bizonyos dolgok, amiket minden szülőnek észben kell tartania. Például, hogy melyik játékot nem lehet kidobni. Melyik zöldséget nem szabad felszolgálni. Melyik ruhadarabot nem érdemes megvarrni. De van egy dolog, amit egy szülő sem felejthet el, hogy milyen gyorsan megnőnek a gyerekek. … Igen vannak bizonyos dolgok, amikről egy szülő sem feledkezhet meg. Ezek közül egy az ajtó bezárása.”
Született feleségek
„Egy téveszmétől való megszabadulás bölcsebbé tesz, mint az igazság megszerzése.”
Ludwig Borne