Clemenceau – dolgok megváltoztatása

„Azzal, hogy beszélünk róla, soha nem változtatjuk meg a dolgok állását: fel kell áldozni magunkat érte.”

Clemenceau

Bosszú 2/17 – A háború művészete

„A háború művészetében, ha ismered az ellenségedet és önmagadat, nem kell félned a közelgő csatától. Mert, ha csak magadat ismered, az ellenségedet nem, minden győzelemre jut egy vereség is.”

Bosszú

Grace klinika 7/1 – Újjászületés

„Az emberi test minden sejtje kicserélődik átlagosan minden hetedik évben. A kígyókhoz hasonlóan a magunk módján mi is vedlünk. Biológiai értelemben új emberré válunk. Ugyanúgy nézünk ki, nagy valószínűséggel. A változás nem látható. Legalábbis legtöbbünkben. De mind megváltozunk teljesen és örökre. Ez normális.

Amikor azt mondjuk, az emberek nem változnak. A tudósok megőrülnek. Mert a változás gyakorlatilag az egyetlen, ami a tudományban állandó. Energia. Anyag. Mindig változik. Átalakul. Egyesül. Megnő. Elhal. Az a természetellenes, ahogy próbálunk nem változni. Az ahogy ragaszkodunk ahhoz, amilyenek a dolgok voltak. Ahelyett, hogy hagynánk őket annak, amik. Az, hogy a régi emlékekhez ragaszkodunk, ahelyett hogy újakat kreálnánk. Az ahogy igyekszünk hinni abban, minden tudományos jel ellenére, hogy az életben van, ami állandó. A változás folyamatos. Hogy hogy éljük meg a változást, tőlünk függ. Belehalhatunk. Vagy tekinthetjük új esélynek az életre. Ha kinyitjuk az ujjainkat. Engedünk a szorításon. Ellazulunk. A változás lehet adrenalin. Mintha bármelyik percben új esélyt kapnánk az életre. Mintha bármelyik percben bárki újjászülethetne.”

Grace klinika

Bosszú 3/13 – A szeretet

„Sokan úgy vélik a szeretetből soha nem elég. Olyan megnyugvást ad, amibe nem lehet beleunni. De ha a szeretet megszállottsággá válik, önmagát emészti el. A láng, ami táplálta, tomboló, könyörtelen, mindent elemésztő tűzvésszé válik. És amikor kihuny, csak a hideg gyűlölet marad utána.”

Bosszú