„Milyen öröm, örömet okozni. S az emberek mégis milyen ritkán szánják rá magukat.”
Németh László
„Milyen öröm, örömet okozni. S az emberek mégis milyen ritkán szánják rá magukat.”
Németh László
„Mikor mindent megpróbáltál, de a fejfájásod nem szűnik, vagy tovább köhögsz, a duzzanat nem lohad, akkor fordulsz szakemberhez. Mi sebészek évekig tanuljuk, hogyan lássuk meg a másodperc töredéke alatt, hogy pontosan mi is a probléma. A baj csak az, hogy minden idő dacára, amit a baj meglátásának tanulására fordítottunk, egyesek látóköre rettentően szűk marad. És hogyan győzhetnél meg valakit, aki a tudománnyal takarózik?
…
Lehet, hogy nem tetszik, de időről-időre mégis muszáj megállnunk és kitisztult fejjel meglátni a nagyobb képet. Valójában, ha rájössz, hogy rosszul nézted a dolgokat, nagyon felszabadító tud lenni. Hirtelen új utak nyílnak meg, új lehetőségek ott, ahol korábban nem voltak és minden rendbe jön, ha egy reménytelen helyzet már nem tűnik annak. Viszont olykor másképp alakulnak a dolgok.”
Grace klinika
„Van úgy, hogy nagyobbnak és borzadályosabbnak látszanak a dolgok, ha egyedül vagyunk és félünk.”
Micimackó
„Ha egy gyerek fél a sötétben, az megbocsátható. Az igazi tragédia, ha egy férfi fél a világosságtól.”
Platon
„Minden változásban, még azokban is amikre nagyon vágytunk ott a szomorúság, mert önmagunk egy részét hagyjuk magunk mögött. Az életünknek véget kell érnie ahhoz, hogy újat kezdhessünk.”
Anatole France