Elbert Hubbard a szenvedésről

„Ha szenvedsz, adj hálát Istennek! Ez biztos jele annak, hogy élsz.”

Elbert Hubbard

Grace klinika 5/8 – Kötelék

„Intenzív dolog, ami egy műtőben zajlik. Mikor egy élet a tét. Döfködjük az agyat, mint valami lufit. Kötelék alakul ki a melletted álló sebésszel. Elvághatatlan, kibogozhatatlan kötelék. Nagyon bensőséges ez az együttlét. Tetszik vagy sem. Szereted őket vagy sem. Egy család lesztek.

Az, hogy mi köt össze minket néha megmagyarázhatatlan. Akkor is összetart, ha már a köteléknek el kellett volna szakadnia. Van, ami még a távolságot is legyőzi. És az időt. És a józan észt. És néha egy kötelék örökké tart.”

Grace klinika

Grace klinika 14/9 – Ösztönök és döntések

„Egy műtőben megesik, hogy minden rosszra fordul. Hiába a tapasztalat, a felkészültség, a társak segítsége. Erre nem lehet felkészülni. Nem szabad megállni vagy a beteg meghal. Csakhogy ilyenkor az ösztöneink azt súgják, állj meg.

De mit tegyünk, ha az ösztönünk azt súgja, hogy állj. Ha nem tudjuk a jó választ. Ilyenkor érdemes bízni az ösztöneinkben és megállni. Mert a pillanat hevében hozott döntések, mindent tönkretehetnek.”

Grace klinika