„Szívem mélyéből esküszöm, hogy meg akarok gyógyulni. Olyan akarok lenni, mint a többi ember. Nem ez a számkivetett, aki senkinek sem kell.”
E. M. Forster
„Szívem mélyéből esküszöm, hogy meg akarok gyógyulni. Olyan akarok lenni, mint a többi ember. Nem ez a számkivetett, aki senkinek sem kell.”
E. M. Forster
„A sors csapásai olyanok mint a viharos szél. Megfosztanak bennünket mindentől, amit magukkal tudnak sodorni. Így aztán olyannak kezdjük látni magunkat, amilyenek vagyunk.”
Arthur Golden
„Az epilepszia kezelésére van egy módszer, amely műtétileg vágja el a jobb és a bal agyfélteke közötti kapcsolatot. A cél, hogy blokkoljuk a rohamokat kiváltó jeleket. A gond csak az, hogy ezzel kiiktatjuk az agy azon képességét, hogy kommunikáljon önmagával. A balféltekének fogalma sincs mire készül a jobb. A páciensnek gondjai lehetnek a koordinációval, a memóriával, a beszéddel. Ezt a drasztikus megoldást csak akkor veszik fontolóra, ha már minden más opciót kizártak. Mert amint a sebész vágott, többé nincs visszaút.
…
A sebészeknek mindig jó okuk van arra, hogy kockáztassanak a rizikós, mindent vagy semmit, nincs visszaútféle műtétekkel, amik esetenként borzalmas következményekkel járhatnak. És időnként beválnak. „
Grace klinika
„A világon mindenkinek szüksége van valakire, akire rábízhatja magát. Legyen az illető hűséges barát. Elszánt szószóló. Vagy szerető családtag. De olykor olykor az életben azok, akikről azt hittük mindig mellettünk állnak, hátat fordítanak nekünk. Ha ez megesik, bámulatos hogy mire vagyunk képesek, hogy visszaszerezzük őket.”
Született feleségek