Ralph Waldo Emerson az emberről

„Minden ember, akivel összekerülök bizonyos mértékig felettem áll. Abban, amit tanulok tőle.”

Ralph Waldo Emerson

Bosszú 3/1 – Félelem

„Félelem. Születésünktől fogva ott lakozik még a legbátrabb szívben is. Motiválja és egyben megbénítja jobbik énünket. Vagy fegyverként használja a rosszabbik. De ha az út csalással és árulással van kikővezve, a legnagyobb félelem mindenekfelett, hogy az igazság végül győzni fog.

A félelem elemi érzelem. Belénk ivódik, mint az emlék egy korán elvesztett szülőről. Vagy belefúrja magát a lelkünkbe, mint az önvád az eldobott gyermek miatt. De amitől a legjobban félünk az az ismeretlen.”

Bosszú

Született feleségek 2/20 – Fohászok

„Van egy imádság arra, hogy erőt adjon azoknak, akik olyan helyzetbe kerülnek, amit nem akarnak elfogadni. Az ima ereje az emberi természet mélységes ismeretéből fakad. Mert oly sokan oly hevesen gyűlöljük a kártyát, melyet az élet osztott nekünk. Mert oly sokan oly gyávák vagyunk és félünk kiállni az igazunkért. Mert oly sokan átadjuk magunkat a kétségbeesésnek, ha lehetetlen választás elé kerülünk. A jó hír azoknak, akik elmondják ezt a fohászt az, hogy Isten meghallgat és felel imáitokra. A rossz hír azonban az, hogy előfordul, hogy a válasza nem.”

Született feleségek