Grace klinika 9/4 – Bűntudat

„A sebészek ruhája színpadikus jelentéssel bír. A köpeny, a kitűző, a műtős ruha hatalommal ruházzák fel a viselőjét. Megbízhatóságot sugall. De ha a ruha lekerül, az más történet. Érzékenyek vagyunk. Sebezhetőek. Emberek. És éppúgy hajlamosak hibásan ítélkezni, mint bárki más.

Lehet, hogy nehéz beismerni egy a sebésznek, de nem szégyen egyszerűen embernek lenni. Megkönnyebbülés a beismerés. Elfogadni, ki vagy valójában. És engedni, hogy a világ is ilyennek lásson. Egy kis önismeret nem árt senkinek. Mert, ha tudod, hogy ki vagy, könnyebben rájössz mit akarsz és végül, hogy mire van szükséged.”

Grace klinika

Anne Frank a bizonyítványról

„Az én szüleim másként vélekednek a bizonyítványról, mint a többi szülők. Ők sohasem törődnek a jó vagy rossz jegyekkel, szerintük csak az a fontos, hogy egészséges legyek, ne viselkedjem túlságosan neveletlenül és örüljek az életnek. Ha mindez rendben van, majd megjön magától a többi.”

Anne Frank

Paul Griffin a pillanatról

„Némely pillanat szinte tökéletes, tele fénnyel, reménnyel és nevetéssel. Az ilyen pillanatok örökre velünk maradnak.”

Paul Griffin