Grace klinika 9/20 – Igazság

„Azt mondják az igazság felszabadít. Ezt honnan a fenéből veszik. Az igazság borzalmas. Ijesztő. Az igazságot nehéz elviselni. Állítólag őszintének kell lennünk Önökkel. Úgyhogy vigyázzanak, hogy mit kérnek, mikor belépnek egy kórházba. Mert ha meg tudják, mi folyik ott valójában, talán sosem gyógyulnak fel.”

Grace klinika

Grace klinika 11/23 – Döntés

„Már semmiben sem vagyok biztos. Folyton ez pörög a fejemben. Újra és újra lejátszom. Nagyon fontos döntés. Meghatározó. De nem, nekem itt a helyem, ezt kell tennem. Ez biztos. Tudom. De nem számítottam rá, hogy ennyire fog fájni. … A körhinta forog tovább. Nincs kiszállás.

Talán mégis van rá mód. Le lehet szállni a körhintáról. Újrakezdeni. Megint. Biztos van rá mód, hogy eltemessük a halottainkat. Egy döntés. Én döntök. Hogy továbblépek. Hogy magam mögött hagyom. Képes vagyok rá. Menni fog. Csak annyi, hogy el kell kezdeni.”

Grace klinika

Grace klinika 12/4 – Komfort zóna

„Talán meglepő, de a sebészek nem igazán szeretik a boncolást. Mi összerakjuk a testet. A szövet a kezünk alatt legyen meleg és élő. Általában egy sebész akkor lát halott szövetet, ha valami nagyon nagy baj van.

Bizonyos dolgokat nem lehet elkerülni az életben. Akármennyire kényelmetlen is néha megéri kilépni a komfort zónából. Még ha hányingerünk is lesz a gondolattól. Akkor is ha legszívesebben sikítva elmenekülnénk. Na erre mondják, hogy ami nem öl meg, az megerősít. De néha fogalmunk sincs mi a fenéről beszélnek.”

Grace klinika