Grace klinika 12/19 – Minden vérzés eláll egyszer

„Van egy sebész mondás: minden vérzés eláll egyszer. Ez a mi verziónk arra, hogy egyszer minden véget ér. Egyetlen válsághelyzet sem tart örökké. Akár megmentjük a beteget, akár nem. Tehát akár így, akár úgy a vérzés eláll. Ez kétség kívül igaz, de ettől még nem túl megnyugtató.

Minden vérzés eláll egyszer. Valamikor nagy árat fizetünk érte. Elveszítünk egy kart, egy belső szervet. De együtt élünk a veszteséggel, mert az a legfontosabb, hogy mindenáron életben maradjunk. És néha, ha csoda történik, így lesz, a vérzés eláll. De néha, akárhogy is próbálkozunk, sajnos nem elég.”

Grace klinika

Gerald Durrell a világról

„A világ különleges és bonyolult, akárcsak a pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk.”

Gerald Durrell

Germaine Greer a katasztrófákról

„Tömérdek energiát fecsérelünk el arra, hogy elkerülhessük a katasztófákat, de az ember arra van programozva, hogy találkozzon velük és túlélje őket.”

Germaine Greer