„A remény azt jelenti, hogy képes vagyunk meglátni a fényt a legmélyebb sötétségben is.”
Desmond Tutu
„A remény azt jelenti, hogy képes vagyunk meglátni a fényt a legmélyebb sötétségben is.”
Desmond Tutu
„Amikor az ellenséggel nézünk szembe, nincs az a felkészítés, ami felülírhatná a természetet. Ez választ el, erőset és gyengét. Néha ráébreszt, hogy a megadás minden lépés közül a legbölcsebb. „
Bosszú
„Fontosabb tudni azt, milyen embernek van valamilyen betegsége, mint azt, hogy milyen betegsége van valakinek.”
Hipokratész
„A világ összes értelme és elszántsága sem képes művészetet létrehozni a tehetség szikrája nélkül.”
Stephen King
„Mikor egy szerettünk meghal, meg kell hoznunk bizonyos döntéseket. Ki kell választani egy koporsót, ki kell nézni egy sírkövet. és ki kell keresni a megfelelő ruhákat. Egy holttest előkészítése a temetésre sosem könnyű dolog. Ám egy holttest kihantolása még annál is nehezebb lehet.
…
Igen. bárhogy megrabol minket a halál. Ugyanakkor ad is. Megtanít arra, hogy mi az igazán fontos. Például a viszonzás azután, hogy egy életen át elvettünk. Hogy utána menjünk annak, amit elengednünk sem lett volna szabad. Vagy hogy tekintsünk vissza arra, ami azzá tett, akik vagyunk. Ám előfordulhat az is, hogy a lecke, amelyet egy személy halála után megtanulunk nem az, amire számítottunk.”
Született feleségek