„A gonoszt nehéz észrevenni, s mindig emberi, megosztja velünk az ágyunk, az asztalunknál eszik.”
W.H. Auden
„A gonoszt nehéz észrevenni, s mindig emberi, megosztja velünk az ágyunk, az asztalunknál eszik.”
W.H. Auden
„Csak azokhoz akarok jó lenni, akik jók hozzám. Ha az ember mindig azt teszi, amit a kegyetlenek és igazságtalanok kívánnak tőle, ezzel nagyon is megkönnyíti a rossz emberek dolgát. A gonoszoknak akkor nem kell félniük semmitől, és így nem is igyekeznek megjavulni, hanem mindig gonoszabbak és gonoszabbak lesznek. Én azt gondolom: aki ok nélkül bánt, azt vissza kell ütni, olyan keményen, hogy elmenjen a kedve a kegyetlenkedéstől.”
Charlotte Brontë
„Határozott különbség van egy férfi és egy nő agya között. A női agy hipokampusza nagyobb, amitől kevésbé felednek, jobb a memóriájuk. A férfi agynak nagyobb a parietális kérge, ez segít a támadások kivédésénél. A férfi agy másképp veszi a kihívásokat, mint a női. A nők a nyelvi kommunikációban erősek. A részletekben. Empátiában. A férfiak nem igazán. Ez nem azt jelenti, hogy nekünk nincsenek érzéseink. Mi is tudunk az érzéseinkről beszélni, csak hát … többnyire inkább nem tesszük.
…
Légy férfi, folyton ezt hajtogatják. De mit jelent ez egyáltalán? Az erőről van szó. Vagy inkább az áldozatról. Vagy a győzelemről. Talán egyszerűbb ez ennél. Tudnod kell, mikor légy férfi. Néha akkor vagy igazán férfi, ha félreteszed az egodat, beismered a vereséget és egyszerűen kezdesz mindent előlről.”
Grace klinika
„Mindannyian a saját életutunkat járjuk. Mindegyikönk egy saját kaland főszereplője, amely során rengeteg kihívással nézünk szembe és meghozott döntések formálnak minket az utunk során. Ezek a döntések gyakran próbára tesznek és néha a végsőkig elgyötörnek minket, de végül erősebbek leszünk, mint azt valaha gondoltuk volna.”
Aaminah Akram
„Az ember erőt, bátorságot és önbizalmat merít minden olyan tapasztalatból, mikor szembe tud nézni a félelemmel. Azt kell tennünk amiről azt gondoljuk, hogy nem vagyunk képesek rá.”
Eleanor Roosevelt