Grace klinika 9/15 – Tárgyalás

„Azt mondják van egy biztos jele annak, ha egy tárgyalás sikeres. Ha a tárgyaló felek felállnak az asztaltól, mindketten úgy érzik átverték őket. A cél a kompromisszum. Olyan helyzet, amiben mindenki nyer.

Azt mondják az üzleti tárgyalás művészet. Mégis minden esetben van egy stratégiánk. Taktikázunk. A stratégiát és a taktikát viszont nem a kompromisszumok miatt vetjük be, hanem akkor ha háborúzunk.”

Grace klinika

Grace klinika 11/20 – Katasztrófa

„A rezidens sebészek képzése minden szörnyűséget magába foglal. De bármennyire is felkészültek, nem láthatják előre a katasztrófát. Megpróbáljuk elképzelni a legrosszabb lehetőségeket, hogy előre lássuk a katasztrófát. Ha lesújt a valódi katasztrófa, az gyakran a semmiből bukkan elő. Ha bekövetkezik a legrosszabb, az bizony gyomorszájon vág.

Miért történnek jó emberekkel rossz dolgok? Annyiszor feltesszük ezt a kérdést, hogy már elcsépelten hangzik. De muszáj, mert igenis történnek jó emberekkel rossz dolgok. Állandóan. Csak remélni tudjuk, hogy ha ránk kerül a sor, tudjuk hogy mit tegyünk. Hogy fogadjuk el. Hogy tartsunk ki. Az igazság az, hogy nem tudni, hogyan reagálunk majd a legrosszabb esethetőségre. Egyikünk sem tudja. Ameddig meg nem történik.”

Grace klinika