Carl Gustav Jung a változtatásról

„Semmit sem tudunk megváltoztatni anélkül, hogy elfogadnánk.”

Carl Gustav Jung

Boszzú 1/7 – Kettősség

„A küzdelem identitásunk két fele közt, hogy kik vagyunk és kiknek akarunk látszani, soha nem ér véget.

Minden történetnek két oldala van, ahogy minden embernek két arca. Az egyiket mutatja a világnak, a másikat elrejti legbelül. Ezt kettősséget a fény és a sötétség egyensúlya uralja. Mindnyájunkban ott rejtőzik a jó és a gonosz. Azoké a valódi hatalom, akik képesek elmosni az erkölcsi vonalat a kettő között.”

Bosszú

Bosszú 1/12 – Hirhedtség

„Az átlagembert, aki a mindennapok életét éli, a hírnév valami hipnotikus erővel vonzza. Egyesek inkább pokolra jutnának, minthogy névtelenségben létezzenek. De akadnak kevésbé szerencsések is, akik hirhedtségre kárhoztattak és rossz hírük súlyosabb ítélet, mint bármely börtönbüntetés.”

Bosszú

Grace klinika 5/3 – Töréspont

„Sebészként megtanuljuk helyre hozni, ami eltört. A töréspont a kezdet, a munkában. De az életünkben a töréspont a gyengeség jele. És mindent megteszünk, hogy ezt elkerüljük.

Csonttörések. Repedt szervek. Hússzakadás. A húst összevarrjuk. A kárt helyrehozzuk. A fájdalom enyhül. De ha az élet omlik össze, ha mi omlunk össze a tudomány megáll. Nincsenek írott szabályok. Csak rá kell éreznünk, hogy mit tegyünk. És egy sebész számára nincs ennél rosszabb, de ennél jobb sem.”

Grace klinika