Született feleségek 6/4 – Bizalom és titkok

„Ránézésre meg nem mondanánk, de az asszonynak a szomszédból épp idegösszeomlása van. A mosolya alapján ki nem találnánk, de a felesége egyszer eljátszotta a nagybácsim bizalmát. És a lány, akiért úgy rajongunk nos hát viszonyt folytat egy nős férfival. A szomorú igazság az, hogy közel sem ismerjük olyan jól a barátainkat és szomszédainkat, mint hisszük. Még azok is, akikben a legjobban bízunk őriznek titkokat.”

Született feleségek

Bosszú 3/5 – Bosszúhadjárat

„Ha valaki bosszúhadjáratot folytat, annak minden részletét irányítania kell. Kiiktatni a kockázatot, az érzelmeket és az ellenséget. De a legnagyobb fenyegetést a sikerre az jelenti, ha a szövetségeseink szabadulnak el.

Annak érdekében, hogy visszanyerjük az irányítást engednünk kell kicsit. Hiszünk abban, ha megtesszük, megvédehetjük a szeretteinket, akik nélkül nem tudunk élni. De a legveszélyesebb igazság az, hogy az irányítás pusztán illuzió. „

Bosszú

Erich Fromm a hitről és a bátorságról

„Hit és bátorság kell hozzá, hogy az élet nehézségeit, balszerencséit és szomorúságait kihívásnak vegyük, amelynek megfelelni erőt ad, és ne igazságtalan büntetésnek, amelynek nem lett volna szabad velünk megtörténnie.”

Erich Fromm

Grace klinika 12/15 – Félelem, fájdalom

„A sebekre gézt teszünk, majd leragasztjuk őket. Ezzel megelőzzük az elfertőződést és hogy a beteg tovább szenvedjen. A neheze akkor jön, amikor le kell tépni a kötést, mert az gyakran pokolian fáj.

Fájdalmas letépni a kötést, nem akarjuk látni, mi van alatta. De talán Nem a fájdalomtól való félelem tart vissza. Talán valójában attól félünk, hogy a kötés alatt még nyílt a seb. Vagy attól, hogy már begyógyult.”

Grace klinika