Született feleségek 1/19 – A társ

„Az élet utazás, melyet sokkal jobb egy társsal az oldalunkon megtenni. De van úgy, hogy útközben elveszítjük a társunkat és akkor az utazás elviselhetetlenné válik.

Igen, az élet utazás, melyet sokkal jobb egy társsal az oldalunkon megtenni. A társ persze szinte bárki lehet. Egy szomszéd az utca túloldaláról. Vagy a férfi az ágy másik feléről. A társ lehet egy anya telve csupa jó szándékkal. Vagy egy gyerek, aki mindig rosszban sántikál. Mégis minden jó szándékunk ellenére néhányan útközben elveszítjük a társunkat és akkor az utazás elviselhetetlenné válik. Tudják az ember sok mindenre teremtetett, de arra, hogy magányos legyen biztosan nem.”

Született feleségek

Seneca – félelem a haláltól

„Azért esztelen dolog a haláltól félni, mivel a biztosan bekövetkező dolgokat várni kell, csak a kétes dolgoktól szoktak félni.”

Seneca

Született feleségek 4/13 – Szabályok

„A szabályokat mindenki megszegi olykor-olykor. És ha megszegi, mindig van egy jó kifogása. Mint a szomszédnak, akinek megtelt a saját kukája. Vagy a szöszinek, aki elfelejtett reggelizni. Vagy az alkalmazottnak, akinek kellett egy kis előleg a fizetésből. Való igaz mindenkinek van oka nem követni a szabályokat. Még azoknak is, akiknek a szabályok betartatása a dolga.

Az igazság az, hogy a szabályokat mindenki megszegi olykor-olykor. És eszébe sem jut egy percig sem, hogy rajta kaphatják. Ha netán mégis lebukik egyszerűen bocsánatot kér. És az esetek többségében bocsánatot is nyer. De némely tett annyira alávaló, hogy csakis a megvetésünkre érdemes. Hogy lehet az ilyen sorsot elkerülni? Nos a nagy trükk az, hogy tudni kell, melyik szabályt lehet megszegni és melyiket nem.”

Született feleségek